Webmaster Nedir? Webmaster Forum Nedir?

Webmaster nedir, sorusu kısaca internet sitesi yapan bireylere verilen isimdir olarak açıklanabilir. Bir kişi bir web sitesi yapabiliyorsa bu kişiye kısaca webmaster denilebilir. Webmasterın yaptığı işler kısaca bir internet sitesini hazır hale getirebilmektir.

Webmaster Kelime Anlamı Nedir?

Webmaster kelimesinin kelime anlamı web = internet, master = usta, kısacası internet/site ustası anlamına gelir. Türkiye'de ve dünyada webmasterlar genellikle wordpress'i tercih ederler. Wordpress'in tema sorununun olmayışı, kullanımının kolay oluşu gibi etmenler wordpressi yaygın hale getirir. Webmaster'lar genellikle freelance sitelerde veya webmaster forum da hizmet vermektedir. 

Webmaster Forum Nedir?

Webmaster Forum, webmasterların bir arada bulunduğu aktif paylaşım ve ticaret yapılan internet siteleridir. Sıkça kullanılan yazılımlar; xenForo, vBulletin, myBB alt yapısıyla kurulmaktadır. Webmaster forumlar aynı zamanda webmaster platformu olarak da anılabilir. Webmaster forumlarında Google, Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Whatsapp, Php, Xenforo, Mybb, Android Uygulama satışı, iOS uygulama satışı, hesap satışları, canva, semrush, ahrefs, logo tasarım, grafik tasarım, banner tasarım, video kurgu, intro yapma ve benzeri kategoriler bulunur. Bu kategoriler webmaster ile doğrudan bağlantılıdır. Örnek olarak bir site kurduysanız bu sitenin sosyal medya hesapları için grafiğe ihtiyaç duyarsınız. Sitenin satışlarını arttırabilmek veya ziyaretçilerini arttırabilmek için reklama ihtiyaç duyarsınız. Her bir kategorinin bir alıcısı olan webmaster illaki vardır. Örneğin bir internet sitesinin yükselebilmesi adına otoriter yani güçlü bir sitede backlink alması gerekebilir ve webmaster sitelerinde backlink satış yapan otoriter web site sahipleri de bulunur.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Abone Ol Butonları İndir 2022 - 10 adet